Jeremy Rouse, ACS/Director of Photography

Click Here To View

Video
  • BURDEN (Clip) - Andrew Heckler
    BURDEN (Clip) - Andrew Heckler
  • ANCHOR - Kiku Ohe
    ANCHOR - Kiku Ohe
  • SPARK "Father's Day" (Winner, Gold, ACS) - Christopher Riggert
    SPARK "Father's Day" (Winner, Gold, ACS) - Christopher Riggert
  • VODAFONE (Winner, Golden Tripod, ACS) - Christopher Riggert
    VODAFONE (Winner, Golden Tripod, ACS) - Christopher Riggert
  • JONATHAN - Piotr J. Lewandowski
    JONATHAN - Piotr J. Lewandowski
  • ORIGIN ENERGY - Michael Spiccia
    ORIGIN ENERGY - Michael Spiccia
  • LIPTON (Winner, Cinematography, D&AD; Bronze, ACS) - Mark Albiston
    LIPTON (Winner, Cinematography, D&AD; Bronze, ACS) - Mark Albiston
  • DREYER'S - Johnny Green
    DREYER'S - Johnny Green
  • BURDEN (Clip) - Andrew Heckler
    BURDEN (Clip) - Andrew Heckler
  • JONATHAN - Piotr J. Lewandowski
    JONATHAN - Piotr J. Lewandowski
  • FLORENCE HAS LEFT THE BUILDING (Winner, Best Short, AACTA Awards '15) - Mirrah Foulkes
    FLORENCE HAS LEFT THE BUILDING (Winner, Best Short, AACTA Awards '15) -…
  • BLOOD PULLS A GUN - Ben Briand
    BLOOD PULLS A GUN - Ben Briand
  • ANCHOR - Kiku Ohe
    ANCHOR - Kiku Ohe
  • DREYER'S - Johnny Green
    DREYER'S - Johnny Green
  • VODAFONE (Winner, Golden Tripod, ACS) - Christopher Riggert
    VODAFONE (Winner, Golden Tripod, ACS) - Christopher Riggert
  • SPARK "Father's Day" (Winner, Gold, ACS) - Christopher Riggert
    SPARK "Father's Day" (Winner, Gold, ACS) - Christopher Riggert
  • ORIGIN ENERGY - Michael Spiccia
    ORIGIN ENERGY - Michael Spiccia
  • PRINCIPAL "Graduation" (Winner, Gold, ACS) - Mark Molloy
    PRINCIPAL "Graduation" (Winner, Gold, ACS) - Mark Molloy
  • LIPTON (Winner, Cinematography, D&AD; Bronze, ACS) - Mark Albiston
    LIPTON (Winner, Cinematography, D&AD; Bronze, ACS) - Mark Albiston
  • AIR FORCE - JH Beetge
    AIR FORCE - JH Beetge
  • GE - Christopher Riggert
    GE - Christopher Riggert
  • BANK OF MELBOURNE - Joel Harmsworth
    BANK OF MELBOURNE - Joel Harmsworth
  • SAMSUNG "Craftsmanship" - Michael Spiccia
    SAMSUNG "Craftsmanship" - Michael Spiccia
  • VOLKSWAGEN - Sebastian Strasser
    VOLKSWAGEN - Sebastian Strasser
  • SAMSUNG - Christopher Riggert
    SAMSUNG - Christopher Riggert
  • BULLEIT BOURBON - Christopher Riggert
    BULLEIT BOURBON - Christopher Riggert
  • PANERA BREAD - Ben Quinn
    PANERA BREAD - Ben Quinn
  • REEBOK - Michael Spiccia
    REEBOK - Michael Spiccia
  • DEVONDALE - Mark Molloy
    DEVONDALE - Mark Molloy
  • SPARK NZ - Michael Spiccia
    SPARK NZ - Michael Spiccia
  • LEE COOPER DENIM - Ben Briand
    LEE COOPER DENIM - Ben Briand
  • CONCAVE - Christopher Riggert
    CONCAVE - Christopher Riggert
  • MOUNT FRANKLIN - Kiku Ohe
    MOUNT FRANKLIN - Kiku Ohe
  • WEIGHT WATCHERS - Mark Molloy
    WEIGHT WATCHERS - Mark Molloy
  • KINDER - Arni Thor Jonsson
    KINDER - Arni Thor Jonsson
  • CISCO - Christopher Riggert
    CISCO - Christopher Riggert
  • HYUNDAI - Daniel Askill
    HYUNDAI - Daniel Askill
  • ŠKODA - Ben Quinn
    ŠKODA - Ben Quinn
  • VOLKSWAGEN - Sebastian Strasser
    VOLKSWAGEN - Sebastian Strasser
  • MAZDA - Stephen Carroll
    MAZDA - Stephen Carroll
  • HOLDEN - Mark Molloy
    HOLDEN - Mark Molloy
  • TOYOTA - Stephen Carroll
    TOYOTA - Stephen Carroll
  • AUDI - Michael Spiccia
    AUDI - Michael Spiccia
  • VOLKSWAGEN - Tom Noakes
    VOLKSWAGEN - Tom Noakes
  • HONDA JAZZ "Magic Mobile Drive-In" - Stephen Carroll
    HONDA JAZZ "Magic Mobile Drive-In" - Stephen Carroll